Úvod » Články » Cesta do neznáma 6.

Cesta do neznáma 6.

Hulman Vladimír, publikováno: 5. 10. 2008

Po dvou dnech se znovu ozývám. V pátek ráno v 5.30 hodin jsme vyrazili Toyotou z roku 1985 na cestu dlouhou cca 1000 km. Vyjeli jsme ještě před svítáním, abychom východ slunce viděli ve výšce asi 4 200 m (asi 40 km od Cochabamby). Dále jsme sjížděli po úbočích And do nížiny na východě země.

Podél silnice byly zprvu holé hory, ale jakmile jsme začali sjíždět do nižších poloh, obklopovala silnici džungle - pravá nefalšovaná jihoamerická divočina. Po 120 km jsme se dostali asi do výšky 300 m n.m. a jeli dál směrem na Santa Cruz. Cesta byla dlouhá asi 450 km. Tam jsme dorazili večer. Po přespání jsme v sobotu ráno vyjeli na další cestu asi v 8 hodin směrem na Trinidad - cesta měřila si 550 km.

Cestou jsme se stavovali asi ve 3 městečkách či vesnicích. Stali jsme se i účastníky místní slavnosti na počest sv. Františka. Místní hudební skupina nám dokonce speciálně zahrála. Celou cestu až do Trinidadu lemovala silnici z obou stran obdělávaná políčka či pastviny ve vymícené džungli. Občas až k silnici vybíhala divočina. Viděli jsme další ryby - u přítele Huga na talíři a potom dva sumce velké asi 60 - 70 cm ve stánku. Do bažin u silnice před Trinidadem se neodvážil vstoupit ani p. Ešpandr, kterého jinak musíme držet velmi zkrátka - on totiž informaci, že se zde vyskytují aligátoři, vzal konečně vážně.

Nyní je sobota 19.30 místního času, jsme ubytováni a těšíme se na večeři. Fotografie a zprávy budou teď asi méně častější, neboť mám omezenější přístup na internet. S pozdravem všem našim fandům Vláďa.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: