Úvod » Články » Cesta do neznáma 11.

Cesta do neznáma 11.

Hulman Vladimír, publikováno: 12. 10. 2008

Je sobota, 22 hodin místního času. Dnešní den byl pro nás opět zajímavý. Byli jsme na lovu potravy. Opět u řeky Ibare, ale v jiném místě. Cesta vedla asi 2 km džunglí, kde jsem měl možnost dokázat své schopnosti práce s mačetou. Bylo potřeba připravit několik bambusových prutů na lov ryb.

Povedlo se! Hned po prvních nahozeních jsme začali tahat. A jak už jinak - téměř samé piraně. Podařilo se jich nalovit víc jak 20 kusů ve velikosti asi od 10 do 20 cm. Přitom došlo i k menším úrazům. Při vytahování háčku z tlamy jedné z nich došlo k pokousání Huga. Asi za 40 minut, při kuchání, již zabitá piraňa zranila Jardu. Nedošlo však ani k ukousnutí prstu či vykousnutí masa, ale k nepříjemným jakoby řezným ranám. Zuby jsou ostré jako žiletky.

Akvarista Pepa změřil chemické parametry vody. Se slovy "hmm" se vydal s malou síťkou uvázanou na bambusu lovit menší "akvarijní rybky". Co ulovil, snad uvidíte zítra na AQUATABu. Jen jako malou ukázku posílám fotku parádního pancéřníčka, který ve vodních soubojích utrpěl dost velké šrámy.

No a jak bývá zvykem, den byl zakončen večeří. Při ní se piraňám za příkoří oba postižení řádně pomstili.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: