Úvod » Blog » Znalostní soutěž pro mladé (nejen) akvaristy

Znalostní soutěž pro mladé (nejen) akvaristy

Miloš Kroupa, publikováno: 31. 8. 2007

Soutěž chovatelské dovednosti mládeže (SCHDM) pořádá Český svaz chovatelů (ČSCH) již od roku 1968. Akvaristé soutěží od r. 1973. Zúčastnit se mohou mladí chovatelé do 18 let. Spodní věková hranice není určena, ale děti musí samozřejmě umět psát a mít dostatečné znalosti o vybraných zvířatech.

Kromě akvaristů se mohou zúčastnit také teraristé, chovatelé holubů, králíků, drůbeže, ovcí a koz (společná kategorie), kožešinových zvířat, drobných hlodavců, okrasného ptactva, koček a psů. Každá odbornost je ještě rozdělena na dvě věkové kategorie: do 14 let a od 15 do 18 let.

Zúčastnit se mohou členové chovatelských kroužků i neorganizovaní chovatelé, ale vzhledem k výši účastnického poplatku pro nečleny je výhodné, být členem ČSCH. Vítězové Okresních kol postupují do Celostátního kola které probíhá každý rok v srpnu.

Podmínkou k účasti je vypracování samostatné písemné práce o vlastním chovaném zvířeti (popř. skupině zvířat, akváriu apod.). Návod na sepsání práce je níže přiložen k tomuto článku. Odevzdána musí být obvykle do května, aby měla tříčlenná porota dostatek času na její obodování. Další body se již udělují přímo na soutěži za znalostní test, poznávání druhů (nebo plemen) podle obrázků (popř. živých zvířat) a pohovor s porotou.

Mladí chovatelé si na této akci zdokonalují své vědomosti, získávají nové zkušenosti, navazují nová přátelství s podobně smýšlejícími vrstevníky a mohou získat drobné i větší věcné ceny.

Ke stažení

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: