Úvod » Blog » Učím se znovu fotografovat

Učím se znovu fotografovat

Jiří Plíštil, publikováno: 10. 9. 2007

Ve čtvrtek mi Miloš Kroupa dovezl další dávku ryb z importů na focení. Přivezl něco přes dvacet velmi zajímavých druhů, některé z nich jsem živé viděl poprvé. Vzhledem k tomu, že se blíží rychnovská výstava, oprášil jsem svého Nikona a jal se provést sérii zkušebních snímků. Fotografování s prioritou clony, které používá převážná většina fotografů mě nebaví, fotografiím chybí ten správný drive. Začal jsem tedy testovat, co vlastně je všechno možné s Nikonem zvládnout.

Blíže neurčená tetra
Blíže neurčená tetra - náhodný snímek, kdy mi docházely baterky v blesku
Foto © Jiří Plíštil, 2007

Jak jsem již výše naznačil, změnil jsem kompletně svůj způsob focení. Nyní již nevyužívám téměř automatiku a vše si ručně nastavuji sám, fotím v manuálním režimu. Velmi často si hraju s nastavováním korekcí jak na blesku, tak i na fotoaparátu. Výsledky jsou podle mě daleko lepší než s prioritou clony, ryby jsou celkově daleko lépe prokreslené. Barevnost se z mého subjektivního pohledu taky zlepšila.

Detail hlavy Characidium sp.
Detail hlavy Characidium sp.
Foto © Jiří Plíštil, 2007

Už teď se můžete těšit na další pokračování nekonečného seriálu nových importů. Během příštího týdne by měla dorazit další skupina ryb z importů. Dopředu snad mohu prozradit, že by se mělo jednat o sumečky z rodu Corydoras.

Detail hlavy Crossocheilus nigriloba
Detail hlavy Crossocheilus nigriloba
Foto © Jiří Plíštil, 2007
Blíže neurčená tetra
Foto © Jiří Plíštil, 2007

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: