Úvod » Blog » Skrytá tvář AQUATABu aneb první pohled na novinky

Skrytá tvář AQUATABu aneb první pohled na novinky

Jiří Plíštil, publikováno: 3. 5. 2007

AQUATAB to nejsou jen články, galerie nebo blog. Pro mě stěžejní částí je právě systém, který skrývá mnoho zajímavých dat. A zde se dostávám k prvním novinkám na AQUATABu. V původní verzi již systém byl, ale vzhledem k tomu, že jednotlivé taxony nebyly uloženy v databázi, velmi těžko se aktualizovaly. Ve verzi nové je již vše uloženo v databázové struktuře, a proto je možné snadněji provádět různé výpisy a aktualizace.

Přehledy nových taxonů

Přehledy byly oproti minulé verzi doplněny a vylepšeny o generování grafů. Dnes již je například možné zjistit, která čeleď byla v daném roce „nejúspěšnější“ v počtu popsaných rodů nebo druhů.

Popisy jednotlivých taxonů

Popisy jednotlivých taxonů byly rapidně rozšířeny. U vyšších taxonů postupně přibývají podrobné popisy, obrázky a mapy výskytu. U druhů navíc doplňuji jejich fotografie, které jsou přímo databázově napojeny na galerii. Nově je ke všem taxonům, u kterých je znám, doplněn i jeho český název, který přebírám z českého názvosloví.

První větší aktualizace systému

Dnes jsem provedl první větší aktualizaci čeledí. Abych nezapomněl, musím zde poděkovat za cenné připomínky Lubomíru Hanelovi a za korekturu textů Pavlu Zuberovi. U následujících čeledí přibyly jejich popisy, u některých i obrázky a mapy.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: