Úvod » Blog » Sharks of the World

Sharks of the World

Jiří Plíštil, publikováno: 4. 8. 2006

Dnes mi konečně dorazila dlouho očekávaná kniha „Sharks of the World“ od Leonarda Compagna, Marca Dando a Sarah Fowlerové. Při prvním otevření knihy mne uchvátily nádherné barevné kresby v první třetině knihy. Kniha je sice rozměrem nevelká, ale obsahově rozsáhlá. Na 368 stranách obsahuje více než 125 barevných ilustrací a dalších zhruba 500 černobílých kreseb.

Kniha je rozdělena do několika částí, které se budu snažit na následujícím řádcích stručně popsat. V první části se dozvíte obecné informace o žralocích a jejich biologii. V druhé části je pak klíč k určování jednotlivých řádů a čeledí žraloků doplněný kresbami. Třetí část obsahuje barevné tabule s více jak 125 barevnými kresbami. A konečně čtvrtá část, která je kompletním přehledem všech známých žijících žraloků. U každého druhu je kresba profilu žraloka doplněná kresbou spodní části hlavy a zubů. V popisné části jsou uvedeny základní informace o rozpoznávacích znacích, velikosti, výskytu a biologii daného druhu.

Tuto knihu mohu vřele doporučit všem, kteří se zajímají o žraloky. Knihu lze koupit na internetu v prodejně Amazonu za necelých 20 US.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: