Úvod » Blog » Nové živorodky v ČR

Nové živorodky v ČR

Roman Slaboch, publikováno: 29. 4. 2007

Seznam chovaných druhů Klubu přátel divokých živorodek se nedávno rozrostl o 6 raritních lahůdek. První z nich je sice nejméně vzácný, ale prakticky nechovaný Phallichthys caudimaculatus v přírodní jednoskvrnné formě.

Phallichthys caudimaculatus
Foto © Roman Slaboch

Druhou je tvarově nesmírně elegantní Carlhubbsia stuarti z Guatemaly, další – brazilský Phalloptychus januarius byl jednou z prvních v Evropě chovaných živorodých druhů, který naši pradědové znali pod názvem „januárka“.

Carlhubbsia stuarti
Foto © Roman Slaboch

Kubánský endemit Quintana atrizona se v nádržích českých chovatelů objevil jen velmi krátce v polovině 80. let minulého století. Přitom se jedná o rybku opravdu krásnou. Naopak další, drobounká paraguayská Phallotorynus victoriae pravděpodobně dosud nikdy v republice nebyla.

Phallotorynus victoriae
Foto © Roman Slaboch

Největší raritou, nesmírně ceněnou mezi všemi specialisty na divoké živorodky je bezesporu ekvádorská Pseudopoecilia  festae. O její vzácnosti svědčí nejen zcela výjimečné zastoupení v nádržích specialistů na divoké druhy, ale také její extrémní cena. Na burzách BLA (British Livebearer Association) se letos její cena dostala nad 170 € za jediný pár!

Pseudopoecilia feastae
Foto © Roman Slaboch

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: