Úvod » Blog » ME Xipho-Molly v Hrabušicích

ME Xipho-Molly v Hrabušicích

Roman Slaboch, publikováno: 18. 6. 2007

15.6.2007 proběhlo první kolo ME Xipho-Molly, které se uskutečnilo ve slovenských Hrabušicích. To je malá vesnička s 2000 obyvateli na samém okraji Slovenského Ráje. Byl jsem velmi zvědav, jak se v takovém prostředí dá udělat evropská výstava. Skutečnost předčila očekávání. Když jsem vstoupil do výstavní místnosti, stěží jsem udržel vážnou tvář. Ale jen do okamžiku, než jsem se dozvěděl, že celou výstavu zařídil a postavil jediný člověk - náš dlouholetý kamarád Laco Jakubec. Ten nám s rozpaky sdělil, že jeho mateřská organizace SZCH (Slovenský zväz chovateľov) se k pořádání evropské výstavy na mezinárodním fóru přihlásila a potom vše nechala na něm. Při tomto úhlu pohledu je to na hlubokou úklonu a obdiv k ohromnému vypětí, se kterým vše potřebné zařídil a vlastníma rukama udělal.

Na ME Xipho-Molly se sešlo celkem 123 kolekcí z Polska, Německa, Čech a Slovenska. Prakticky všechny byly ve špičkové kvalitě a konkurence byla tedy opravdu velká.

Souběžně se uskutečnilo také Mistrovství Slovenska v párech GUPPY. Zde byla naopak kvalita většiny kolekcí výrazně pod evropským průměrem.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: