Úvod » Blog » Akvajeseň 2007

Akvajeseň 2007

Roman Slaboch, publikováno: 8. 10. 2007

6. a 7. října proběhla v Bratislavě pomalu již „tradicizující“  Akvajeseň, pořádaná partou kolem internetového AKVAKLUBu.SK. Jedná se vlastně o burzu akvarijních ryb, rostlin, krmiv a pomůcek, pořádanou čtyřikrát do roka (Akvajar, Akvaleto, Akvajeseň a Akvazima), doprovázenou výstavkou a přednáškami. Tato výstavka byla tematicky zaměřena na vodní měkkýše a labyrintky, které korespondovaly s doprovodnou soutěžní výstavou bojovnic. Šlo o vůbec první – pilotní – soutěž podle nového standardu vytvořeného pod záštitou ČLA (Česká labyrintkářská asociace). Přestože jsem sám choval ve větší míře jen rájovčíky, takže o bojovnicích prakticky nic nevím, musím říci, že ryby se zde sešly nádherné. Jejich dražba na závěr výstavy ukázala, že někteří jedinci dokázali sáhnout do kapsy opravdu hluboko, aby tu „svoji“ rybku získali. Nejvyšší cena se vyhoupla na 2050 Sk. Za samici – ženský nám jsou prostě drahý, že?

Akvajeseň 2007

Nový standard bojovnic bohužel neprošel žádnou širší, natož pak mezinárodní, diskusí, takže se nemohu zbavit dojmu, že i přes všudypřítomné a okázalé poplácávání se po ramenou jsou jeho autoři na okraji pozornosti etablovaných evropských klubů.

V každém případě Akvajeseň přinesla to, co se od ní očekávalo; rostoucí zájem Bratislavanů o akvaristiku a příležitost na setkání lidí, kteří se jinak potkávají pouze prostřednictvím internetové sítě. Slováci nám ukázali, že nekonečné plané teoretizování u PC není jejich „šálek kávy“, ale že akvaristiku dovedou propagovat akvaristikou a ne jenom texty.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: