Úvod » Články » Cesta do neznáma 13.

Cesta do neznáma 13.

Hulman Vladimír, publikováno: 16. 10. 2008

Dnes mám několik špatných zpráv a možná jednu dobrou. Špatná zpráva pro akvaristy na úvod - lovy skončily (i když kdo ví...).

Nyní se Vám již ozývám z mnohem klimaticky přívětivější Cochabamby. Konečně normální teplota (24 stupňů), mírný vánek - zkrátka dýchatelno. Při odjezdu z Trinidadu na letiště měl vzduch asi 33 stupňů, bezvětří - a ať uděláte, co uděláte, teče z Vás neustále pot.

Cestu z Trinidadu jsme urazili malým letadlem (viz foto - po celý let byl závěs mezi pilotní kabinou a prostorem pro cestující rozhrnut a protože jsem seděl hned na druhém místě, viděl jsem po celou dobu letu na oba piloty - trochu ve mně hrklo při přistávání, když větrný poryv odklonil letadlo z osy přistávací dráhy - to jsem si vzpomněl na nedávný klip na internetu z přistávání letadla někde v Německu) pro 19 osob za necelých 55 minut. Autem bychom tuto cestu jeli 2 dny.

Když se podíváte na mapku, jeví se cesta z Trinidadu do Cochabamby krátká - ona taky je. Ale vzduchem. Protože zde není tak hustá silniční síť, chybí prima silnice mezi oběma městy. Ona se prý již staví, ale kdy se po ní pojede, zatím tady nikdo neví. Proto se autem musí jezdit pres Santa Cruz, což je 2x tak delší.

Po příjezdu nás Hugova manželka Míla (původem ze Znojma) zpražila špatnou zprávou. V La Pazu není bezpečno, neboť se stupňuje vnitropolitický boj. Z hor se stahují indiáni, kteří chtějí obsadit parlament a pomoci svému presidentovi, který je mimochodem vůdcem hnutí za práva pěstitelů koky, prosadit změnu ústavy, která by indiánům přinesla řadu sociálních výhod, ale ne na úkor státu, ale na úkor krajů na východě země (v nížinách), které jsou relativně bohatší. Mezi místními se občas mluví i o znárodňování.

A bohužel ti indiáni se nechovají jako civilizovaní lidé, blokují silnice, jsou většinou opilí nebo zdrogovaní, v La Pazu jsou i vůči ostatním agresivní. Navíc se objevují výpadky v zásobování naftou, na kterou jezdí naše druhé auto.

Takže nyní zvažujeme, co dál. Už jsme uvažovali i o cestě k Titicaca přes Peru, kterému část jezera patří. Ale nejbližší letiště v Peru je poměrně daleko od Titicaca.

Takže nyní mí kolegové chrní ("ráno moudřejší večera"), aby byli večer čilí. Mají totiž přijít na návštěvu slovenští kněží, kteří přijeli včera nebo předevčírem z La Pazu a kteří by měli o situaci vědět více. Také budeme očekávat zprávy v TV, jak se celá situace vyvíjí.

Myslím, že tyto informace se do ČR asi vůbec nedostávají.

Takže touto špatnou zprávou, alespoň pro mne, neboť na jezero jsem se moc těšil, možná potěším naše rychnovské chovatele morčat. Podařilo se mi zjistit (přes Huga), že se jich v okolí Cochabamby vyskytuje poměrně mnoho, neboť jsou i vyhledávanou pochoutkou místních obyvatel. Nevím tedy, zda nějaké uvidím živé, ale prý ho budu moci ochutnat. Určitě pošlu fotku.

A na závěr alespoň dvě pěkné fotky - interiér velmi pěkného letiště v Cochabambe a pohled na Andy z letištní haly.

Prosím, držte nám palce, ať vše dopadne dobře...

SPONZOROVANÉ ODKAZY

NOVINKY Z BLOGU

ABECEDNÍ PŘEHLED TAXONŮ

HLEDEJ TAXON

Čeleď:

Rod:

Druh: